Park Linowy Szara Sowa

Nasze atrakcje

Park linowy

Trasa niska

Przeznaczona jest głównie dla dzieci, ale mogą z niej również korzystać młodzież, osoby dorosłe oraz seniorzy. Jest ona przedłużeniem trasy treningowej. Zainstalowana została na wysokości 3-7 metrów nad ziemią.

W jej skład wchodzi 9 przeszkód: most dwulinowy, przejście z lianą, sieć pajęcza, zjazd tyrolski, zjazd tyrolski przez strumyk, kaczka, most nepalski, most Johnego, zjazd tyrolski przez strumyk.

Przejście trasą niską pozwoli nabrać pewności siebie i odwagi w pokonywaniu przeszkód na wysokości. Jest to także dostkonały trening dla wszystkich osób, które nie miały wcześniej okazji posługiwać się sprzętem alpinistycznym, przed wejściem na kolejne poziomy. Dlatego przejście tej trasy jest obligatoryjne  dla wszystkich, którzy korzystają z naszego parku linowego po raz pierwszy.

Średni czas pokonywania: ok. 30 minut

Trasa wysoka

Przeznaczona jest dla młodzieży i osób dorosłych, które uprzednio pokonały trasę niską. Jest zawieszona na drzewach, na wysokości 2-16 metrów nad ziemią. Składa się z 11 przeszkód: iksy, skakanki, zjazd na trapezie, sky surfing, naszyjnik, drabinka, most burmański, szczęki, kłody, zjazd na drabince, amazoński most.

Mogą z niej korzystać dzieci, które spełniają określone warunki: minimalmy wzrost: 135 cm, minimalna waga: 40 kg. Muszą również wejść na trasę razem z nadzorującą osobą dorosłą.  

Trasa wysoka jest połączona z trasą zjazdową - można więc płynnie przejść z jednej na drugą.

Średni czas pokonywania: ok. 45 minut - 1 godzina

Trasa zjazdowa

Jest ona przedłużeniem trasy wysokiej, ale można z niej również korzystać osobno. Konieczne jest jednak przed wejściem na tą trasę przejście trasy niskiej i wysokiej. Składa się z dwóch przeszkód: równoważnia i wyspy oraz trzech długich zjazdów tzw. tyrolek - każdy po około 150 metrów. Najwyższy z nich znajduje się na wysokości ok. 30 metrów od ziemi. Dla miłośników mocnych wrażeń będzie ona największą atrakcją i najbardziej podniesie poziom adrenaliny.   

Dzieci, które chcą skorzystać z tej trasy muszą mieć odpowiedni wzrost: minimum 135 cm, odpowiednią wagę: minimum 45 kg oraz obowiązkowo pokonywać ją w towarzystwie osoby dorosłej.

Średni czas pokonywania: ok. 10 minut


Łuki

Odkryj w sobie wielkiego Winnetou, znanego z książek Karola Maya lub nieustraszonego, legendarnego Robin Hood’a. Udowodnij swojej Lady Marion, że celnym strzałem jesteś w stanie trafić w środek tarczy. Strzelanie z łuku to świetna zabawa dla wszystkich niezależnie od wieku i płci. Nasi pracownicy dobiorą Wam odpowiedni łuk i udzielą instruktażu. Celność można trenować indywidualnie, albo z całą rodziną lub paczką przyjaciół. Element rywalizacji dostarczy dodatkowych emocji. Istnieje również możliwość zorganizowania turnieju - z nagrodami i przy udzie sędziów - w czasie firmowego pikiniku lub klasowego ogniska. Profesjonalny sprzęt i opieka doświadczonej obsługi, każdemu pozwolą dojść do perfekcji i zaliczać same dziesiątki.


Air Soft Gun (repliki broni)

Interesujesz się militariami, bronią, lubisz trenować swoją celność? Może chcesz przypomnieć sobie czasy "wojska" lub po prostu dobrze bawić się z kumpami lub dziećmi? U nas możesz postrzelać do tarczy z replik broni.


Quady akumulatorowe

Twoja pociecha jest małym fanem motoryzacji? W Parku Rozrywki Szara Sowa pozwolimy jej rozwijać zainteresowania, zapewniając przy tym zdrowy ruch na świeżym powietrzu. Akumulatorowe quady, zapewnią im świetną zabawę bez spalin i hałasu.

Pojazdy akumulatorowe, to także doskonała okazja, aby urozmaicić szkolne ognisko lub przyjęcie urodzinowe w Parku Rozrywki Szara Sowa.


Koniki i Zwierzątka PonyCycle

Koniki i zwierzątka PonyCycle to wspaniałe zabawki dla Waszych dzieci. Są świetną alternatywą dla koników na biegunach, ale dodatkowo rozwijają koordynację ruchową i motorykę oraz pobudzają do pracy wszystkie partie ciała. Ponadto uczą stymulowania ruchów,które wykonuje się podczas prawdziwej jazdy konno oraz dostarczają dzieciom mnóstwo radości!

Pluszowy konik wprawiany jest w ruch dzięki pracy mięśni naszego dziecka. Pod kopytami konika zamontowane zostały kółka,które umożliwiają jego poruszanie się do przodu, natomiast przy jego głowie specjalne uchwyty,które pozwalają skręcać. Jeździec siada na siodle i trzyma uchwyty na głowie konika, a stopy naciskają na pedały. Dziecko opiera się na pedałach i wstaje z siodła – tylne nogi zwierzaka wędrują do przodu. Dziecko siada w siodle i zgina nogi zdejmując nacisk z pedałów – przednie nogi zwierzaka przesuwają się do przodu. Powtarzając ruch jeździec sprawia, że zwierzak porusza się do przodu. Kierunek jazdy kontroluje się poprzez skręcanie głową (uchwyty), tak jak kierownicą rowerka – w lewo lub w prawo.

Koniki i zwierzątka PonyCycle są mięciutkie, pluszowe i wykonane bardzo dobrych jakościowo materiałów. Specjalna blokada kół pozwala na jazdę tylko do przodu.

Zabawki są ciekawym pomysłem na urozmaicenie ogniska urodzinowego lub plenerowej wycieczki przedszkolaków i klas I - III szkoły podstawowej. Można je także wynająć na zewnętrzną imprezę plenerową – niezbędne jest wówczas dysponowanie płaską, równą powierzchnią.


Duchana zjeżdżalnia

Dmuchaniec w Paku Rozrywki Szara Sowa, to piękna, kolorowa dżungla. Zjazd po błękitnej, żyrafiej szyi ma 2,5 metra wysokości i jest długi na 3,5 metra. Można na niej ślizgać się i skakać do woli, wspinać się po ściance wspinaczkowej, a nawet zrobić kilka wsadów do kosza. To super atrakcja dla wszystkich od 3 do 10 lat. Warto więc włączyć ją do planu wycieczki szkolnej lub przedszkolnej.


Aktualności

więcej ...

Szybki kontakt

ico_home Zawada 137f
33-112 Tarnowiec
ico_phone Tel: 606148444
Tel: 600 969 185
ico_envelop biuro@szarasowa.pl


Zarezerwuj termin

kalendarz
Obejrzyj naszą galerię

foto_ico
Copyright © by Park Linowy Szara Sowa S.C.
Projekt i wykonanie: Konrad Ogar (www.webimpuls.pl)